Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2018/19



Historia

Amatorska Liga Siatkówki w Rudzie Śląskiej powstała 13 marca 1974 roku pod patronatem ZM TKKF. Jej założycielami byli Edward Górniak, Józef Wilkoszyński, Henryk Majnusz, i Zygmunt Kozubek. Okazało się, że taka liga była "strzałem w dziesiątkę", a w pierwszej edycji wystartowało w niej osiem drużyn. Pierwszym zwycięzcą została ekipa Elektroni Halemba, która wiodła prym aż do roku 1978. Potem w rozgrywkach zaczęły startować zespoły z miast ościennych.  Mistrzami ligi na przestrzeni lat były między innymi: TKKF Huty Florian, Batory, KWK "Szczygłowice", FSM "Maluch" Tychy, KWK "Dębieńsko", KWK "Pokój", KWK "Sośnica", UM Piekary Śląskie, ZKS Kozubek czy MOSiR Ruda Śląska. Miejscem co czwartkowych rozgrywek była sala gimnastyczna ZSP 6, a w 2007 roku przeniesiono rozgrywki do hali MOSiR przy ul. gen. Hallera 14a. Ostatnie sezony, to dominacja siatkarzy "Reszstek KPKS". Ta drużyna została również tryumfatorem ostatniej edycji rozgrywek, która okazała się rekordowa pod względem ilości zgłoszonych drużyn - 18. Sezon 2010-2011 okazał się również wyjątkowy ze względu na system rozgrywek, w którym udało się dokonać podziału na I i II ligę.

 

Klasyfikacja końcowa sezonu 2010/2011

 

I Liga

Poz

Drużyna

M

PT

Z

P

S+

S-

SS

S+

S-

SMP

1. 

Resztki KPKS

7

28

7

0

14

0

14

350

165

185

2. 

6 ŚCIĘĆ

7

23

6

1

12

4

8

352

260

92

3. 

Pub Niby Nic Team

7

21

5

2

11

6

5

362

352

10

4. 

Kadra Halemba

7

20

4

3

10

7

3

359

336

23

5. 

VOLEY BOYS

7

16

3

4

7

8

-1

282

293

-11

6. 

AFERA

7

13

2

5

5

10

-5

264

339

-75

7. 

KAM-LIS

7

9

1

6

2

12

-10

239

337

-98

8. 

UTOPIA

7

6

0

7

0

14

-14

226

352

-126

9. 

ZZ Kadra Bobrek - Centrum

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 

 

II Liga

Poz

Drużyna

M

PT

Z

P

S+

S-

SS

S+

S-

SMP

1. 

WORMSY

6

21

6

0

12

3

9

335

235

100

2. 

DOOM TEAM

6

21

5

1

11

3

8

314

257

57

3. 

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej SPART Ruda Śląska

6

19

4

2

10

5

5

329

267

62

4. 

TAŃCZĄCY Z PIŁKAMI

6

14

3

3

7

7

0

251

304

-53

5. 

GAZY BOJOWE

6

13

2

4

5

8

-3

254

293

-39

6. 

K.S. Tęcza

6

9

1

5

2

10

-8

265

296

-31

7. 

iTeam SZALEŃCY 2

6

7

0

6

1

12

-11

216

312

-96

8. 

TEAM ZBRO-ART

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

9. 

SZYMBUD

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 

 

Klasyfikacja końcowa sezonu 2011/2012 - SEZON ZASADNICZY

 

1. Liga

Poz Drużyna M PT Z P S+ S- SS S+ S- SMP
1.  MIREX 10 33 8 2 16 5 11 500 409 91
2.  Resztki KPKS 10 32 7 3 16 7 9 503 442 61
3.  6 ŚCIĘĆ 10 28 6 4 14 10 4 516 505 11
4.  Pub Niby Nic Team 10 24 5 5 12 13 -1 488 488 0
5.  WORMSY 10 19 3 7 7 15 -8 443 495 -52
6.  AFERA 10 14 1 9 3 18 -15 390 501 -111

2. Liga

 

Poz

Drużyna

M

PT Z P S+ S- SS S+ S- SMP
1.  UTOPIA 12 41 9 3 21 7 14 629 538 91
2.  SALOS TEAM 12 40 10 2 20 6 14 609 472 137
3.  DOOM TEAM 12 38 9 3 19 8 11 604 527 77
4.  Stowarzyszenie Piłki Siatkowej SPART Ruda Śląska 12 31 7 5 16 14 2 631 584 47
5.  INFORMATYCY ZSTiO nr 3 w Chorzowie 12 27 5 7 12 16 -4 553 595 -42
6.  INWEST-EKO-GAZ 12 18 2 10 6 22 -16 507 616 -109
7.  K.S. Tęcza 12 14 0 12 3 24 -21 428 629 -201

 

Pierwsze spotkania fazy PLAY OFF
MIREX - PUB NIBY NIC  0:2
6 ŚCIĘĆ - RESZTKI KPKS  2:0

 

Pierwsze spotkania fazy PLAY OFF
MIREX - PUB NIBY NIC  0:2
6 ŚCIĘĆ - RESZTKI KPKS  2:0

 

Trzecie spotkania fazy PLAY OFF
MIREX - PUB NIBY NIC  2:1
6 ŚCIĘĆ - RESZTKI KPKS  2:1

 

Pierwszy mecz barażowy o wejście do I LIGI

SALOS TEAM - WORMSY  2:1

 

 Drugi mecz barażowy o wejście do I LIGI

SALOS TEAM - WORMSY  2:1

 

Pierwsze spotkania finałowe o I miejsce

6 ŚĆIĘĆ - MIREX  2:1

 

 Pierwsze spotkania finałowe o III miejsce

PUB NIBY NIC - RESZTKI KPKS  2:1

  

Drugie spotkania finałowe o I miejsce

6 ŚĆIĘĆ - MIREX  2:0

  

Drugie spotkania finałowe o III miejsce

PUB NIBY NIC - RESZTKI KPKS  0:2

  

Trzecie spotkania finałowe o I miejsce

6 ŚĆIĘĆ - MIREX  1:2

  

Trzecie spotkania finałowe o III miejsce

PUB NIBY NIC - RESZTKI KPKS  0:2

 

I MIEJSCE

MIREX
 
II MIEJSCE
6 ŚCIĘĆ
 
III MIEJSCE
RESZTKI KPKS

IV MIEJSCE
PUB NIBY NIC
 
 

Klasyfikacja końcowa sezonu 2013/2014 - Runda zasadnicza 

 
Poz Drużyna M PT Z P S+ S- SS S+ S- SMP
1.  VOTUM HELENKA 16 55 13 3 28 8 20 818 666 152
2.  6 ŚCIĘĆ 16 54 13 3 28 9 19 841 696 145
3.  VOLLEY TEAM JAWORZNO 16 50 12 4 26 12 14 854 727 127
4.  KOMISARIAT 16 49 11 5 24 11 13 759 699 60
5.  KA SPRÓBUJ Z NAMI 16 40 8 8 19 19 0 823 785 38
6.  SPS SPART Ruda Śląska 16 30 5 11 12 25 -13 685 802 -117
7.  INFORMATYCY 16 30 4 12 12 26 -14 718 776 -58
8.  SALOS TEAM 16 29 5 11 11 24 -13 688 780 -92
9.  SZALEŃCY 16 21 1 15 4 30 -26 519 774 -255

Faza Play-Off

 

Spotkania 1

KOMISARIAT 2 : 1 VOTUM HELENKA więcej»
   
6 ŚCIĘĆ 2 : 1 VOLLEY TEAM JAWORZNO

Spotkania 2 

VOLLEY TEAM JAWORZNO 0 : 2 6 ŚCIĘĆ więcej»
   
VOTUM HELENKA 2 : 1 KOMISARIAT

Spotkania 3 

KOMISARIAT 2 : 1 VOTUM HELENKA

 Runda finałowa

 

Spotkania 1

6 ŚCIĘĆ 0 : 2 KOMISARIAT więcej»
   
VOTUM HELENKA 2 : 0 VOLLEY TEAM JAWORZNO

 Spotkania 2

VOLLEY TEAM JAWORZNO 2 : 1 VOTUM HELENKA więcej»
   
KOMISARIAT 1 : 2 6 ŚCIĘĆ

Spotkania 3

VOTUM HELENKA 0 : 2 VOLLEY TEAM JAWORZNO więcej»
   
6 ŚCIĘĆ 0 : 2 KOMISARIAT

I MIEJSCE

KOMISARIAT
 
II MIEJSCE
6 ŚCIĘĆ
 
III MIEJSCE
VOLLEY TEAM JAWORZNO

IV MIEJSCE
VOTUM HELENKA

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Finały
Finały
Mecz o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno3:0Do odcięcia Miechowicewięcej»
(16-05-2019 20:30)
Mecz o miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(16-05-2019 19:00)
Siatkówka — Półfinały
Spotkania półfinałowe
:
Kadra Bobrek Bytom1:3Do odcięcia Miechowicewięcej»
(09-05-2019 19:00)
:
RISER Volley Team Jaworzno3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(09-05-2019 20:30)
Siatkówka — Finały
FINAŁ
Mecz o miejsce 1:
RIKI-TIKI DZIKI1:3Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(24-05-2018 20:30)
Mecz o miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno3:0AZS SUM KATOWICEwięcej»
(24-05-2018 19:00)
Siatkówka — Finały
FINAŁY II
Finał o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno0:2RIKI-TIKI DZIKIwięcej»
(18-05-2017 20:00)
O miejsce 3:
K.S. Volley Katowice0:2Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(18-05-2017 19:00)
Baraż o grę w 1. lidze:
RIKI-TIKI DZIKI1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(18-05-2017 21:00)
FINAŁY I
Finał o miejsce 1:
RIKI-TIKI DZIKI1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(11-05-2017 20:00)
O miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom2:0K.S. Volley Katowicewięcej»
(11-05-2017 19:00)
Siatkówka — Runda finałowa
FINAŁ II
Finał o miejsce 1:
Helenka0:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(19-05-2016 21:00)