Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2018/19Najlepsi w 1. lidze

Grupa A - Punkty
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
110
Grupa B - Punkty
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
99
Grupa A - Atak
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
70
Grupa B - Atak
Świątek
Mateusz Świątek
(K.S. Volley Katowice)
58
Grupa A - Serwujacy
Pluta
Damian Pluta
(NAPALM TEAM)
18
Grupa B - Serwujacy
Zakrzowski
Krzysztof Zakrzowski
(Chłopaki nie płaczą)
17
Grupa A - Blokujacy
Heliosz
Łukasz Heliosz
(3-ci metr)
20
Grupa B - Blokujacy
Balcerzak
Piotr Balcerzak
(Kadra Bobrek Bytom)
14
Grupa A - Bilans
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
66
Grupa B - Bilans
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
60

Aktualności

Zapowiedź XIII kolejki

26-01-2016 3:24 | Kursor

logo

 Najbliższy czwartek przyniesie nam nie tylko wiele emocji, ale również pokaże, które zespoły będą bliżej awansu do play-offów. Zatem czwartkowe spotkania mogą okazać się jednymi z ważniejszych w tym sezonie, a co za tym również idzie to walka na boisku o każdą piłkę, o każdy mały punkt.

O 19 na parkiecie spotkają się BUD-STAR Volley Zabrze i Volley II Katowice. Ci pierwsi najprawdopodobniej nie znajdą się wśród czterech najlepszych zespołów na koniec rundy zasadniczej, ale z pewnością powalczą o to, żeby rywale dobrze ich zapamiętali. Może będą chcieli ubarwić rywalizację o play-offy i napsują trochę krwi przeciwnikom albo po prostu zagrają dla własnej satysfakcji i tym samym będzie to krok w stronę “odbudowy” ich drużyny, której czasami brakuje mobilizacji na boisku. Natomiast celem Katowiczan będzie zwycięstwo w dwóch setach, ponieważ dosyć ułatwi im to dalszą walkę o kolejną fazę. W ostatnim meczu pokazali nam na prawdę świetną grę środkiem, która znacznie pomogła im wygrać ostatni mecz. Może i tym razem pójdą za ciosem i taka taktyka kolejny raz okaże się skuteczna. Być może jednak na spotkanie z BUD-STARem przygotują inne rozwiązania, które okażą się równie skuteczne.


W kolejnym meczu zmierzą się ze sobą dwie drużyny, których celem są play-offy, a ich udział w tej fazie jest bardzo prawdopodobny. Na pewno bliżej osiągnięcia tego celu jest System Bułgarski, który aktualnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli z przewagą 3 punktów nad kolejnym rywalem. Zwycięstwo w spotkaniu z KA Spróbuj z Nami będzie dużym krokiem w przód i może będzie ono kluczowym w tym sezonie dla tej drużyny. Z kolei zespół ze Świętochłowic traci 2 punkty do znajdującego się na czwartym miejscu MOSiRu Zabrze. Zatem są bardzo blisko osiągnięcia swojego celu, jednak będzie to trudny mecz i będą musieli włożyć w niego wiele sił i zaangażowania, aby osiągnąć sukces. Ciekawy jest też fakt, że oba zespoły mają na swoim koncie tyle samo zwycięstw, jednak KA rozegrało wiele tie-breaków, co znacznie pogarsza ich aktualną sytuację. Aby być spokojniejszym o awans do kolejnej fazy na pewno tym razem będą chcieli to zmienić i wygrać za 4 punkty.Będzie to najprawdopodobniej najciekawsze spotkanie tej kolejki i już teraz z niecierpliwością czekam na ten pojedynek.


Rywalizacja w trzecim meczu zapowiada się już znacznie spokojniej. Helenka, która o awans raczej nie powinna się martwić, rozegra spotkanie z drużyną TAK JAK MY GODALI, która jak do tej pory wygrała tylko 2 sety. Jednak nie wszystko jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Podczas ostatniego meczu najsłabsza (patrząc na tabelę) drużyna pokazała nam chyba najlepszy mecz w swoim wykonaniu, popisali się na prawdę dobrą obroną, co pomogło im walczyć na równym poziomie z przeciwnikiem i doprowadziło do tie-breaka. Może również w ten czwartek uskrzydleni swoją grą z poprzedniego meczu pokażą nam coś ciekawego i będziemy mogli oglądać interesujące spotkanie, a może nawet kolejnego tie-breaka. Jednak trzeba pamiętać, że Helenka znając swoją słabość w meczach z niżej notowanym przeciwnikiem będzie chciała rozegrać ten mecz w pełnej koncentracji. Na pewno postarają się nie popełniać błędów, które mogą utrudnić im wygranie teoretycznie tak łatwego meczu. A czy im się to uda jest chyba największą zagadką tego meczu.


W ostatnim już pojedynku tego dnia zagrają ze sobą liderzy tabeli, czyli Volley Team Jaworzno oraz MOSiR Zabrze. Drużyna z Jaworzna, która przegrała zaledwie jeden mecz jak do tej pory, nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem swoich przeciwników. Jednak ich rywalem będzie dość wymagający zespół. Mimo dużo mniejszego doświadczenia MOSiR pokazuje wszechstronną i dynamiczną grę. Ponadto Zabrzanie będą bardzo zmobilizowani, ponieważ walczą o pozostanie w czwórce. Po problemach w ostatnim swoim meczu z pewnością przyjdą bardziej skoncentrowani. Każdy słabszy moment może zadecydować o wyniku tego spotkania i nie można przewidzieć jak się ono ostatecznie zakończy. Jedno wiemy  na pewno, obie drużyny będą walczyć o każdą piłkę, co przyczyni się do wspaniałego widowiska.


Zatem nie pozostaje nic innego jak przyjść w czwartek na nowobytomską halę i pasjonować się tym pięknym sportem jakim jest siatkówka. A więc do zobaczenia! :)Weronika


Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Druga runda ligowa
Kolejka 4
Grupa C:
Do odcięcia Miechowice2:1Volleybeer Team Katowicewięcej»
(21-03-2019 21:00)
K.S. Volley Katowice1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(21-03-2019 20:00)
NAPALM TEAM0:2Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(21-03-2019 19:00)
Kolejka 3
Grupa D:
3-ci metr2:0Reprezentacja Narodowa San Escobarwięcej»
(14-03-2019 21:00)
6 Ścięć 2.00:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(14-03-2019 20:00)
Chłopaki nie płaczą0:2Spiżowi Mocniwięcej»
(14-03-2019 19:00)
Grupa C:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Do odcięcia Miechowicewięcej»
(07-03-2019 21:00)
Volleybeer Team Katowice0:2Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(07-03-2019 20:00)
K.S. Volley Katowice1:2NAPALM TEAMwięcej»
(07-03-2019 19:00)
Kolejka 2
Grupa D:
Będzińskie Tygrysy2:0Spiżowi Mocniwięcej»
(28-02-2019 21:00)
3-ci metr2:1Chłopaki nie płacząwięcej»
(28-02-2019 20:00)
Reprezentacja Narodowa San Escobar0:26 Ścięć 2.0więcej»
(28-02-2019 19:00)