Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2018/19Najlepsi w 1. lidze

Grupa A - Punkty
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
151
Grupa B - Punkty
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
150
Grupa A - Atak
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
102
Grupa B - Atak
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
89
Grupa A - Serwujacy
Machura
Damian Machura
(Spiżowi Mocni)
20
Grupa B - Serwujacy
Jodłowski
Paweł Jodłowski
(Do odcięcia Miechowice)
26
Grupa A - Blokujacy
Lipiarz
Michał Lipiarz
(RISER Volley Team Jaworzno)
31
Grupa B - Blokujacy
Bartosiak
Arkadiusz Bartosiak
(Kadra Bobrek Bytom)
23
Grupa A - Bilans
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
93
Grupa B - Bilans
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
92

Aktualności

Zapowiedź VIII kolejki

25-11-2015 0:15 | Kursor

logo

 

W najbliższy czwartek zostanie rozegrana już ósma kolejka w tym sezonie. To właśnie te mecze mogą  decydować o układzie w tabeli po pierwszej rundzie. Zagrają ze sobą Ci, którzy na swoim koncie mają po jednej lub dwóch porażkach na koncie z tymi, którym na razie nie za bardzo się powodziło i aktualnie plasują się na końcu stawki. Mogłoby się wydawać, że wyniki spotkań są oczywiste i nic nas nie zaskoczy, ale to właśnie w takich spotkaniach dochodzi do rozluźnienia, często nawet lekceważenia przeciwnika i faworyci mają problemy ze swoją grą. Jak wszyscy wiemy, siatkówka jak i cały sport jest nieprzewidywalny, zatem mamy nadzieję, że będzie się działo.


Zacznijmy od pierwszego meczu, w którym zmierzy się BUD-STAR Volley Zabrze z Volley Team Jaworzno. Mimo, że ci pierwsi nie mają na swoim koncie zbyt wielu zwycięstw i aktualnie plasują się w drugiej części tabeli to prezentują dość ciekawy styl gry. Największym problemem wydaję się być u nich mobilizacją, z którą czasami jest dość ciężko i to właśnie powoduje, że mają kłopoty podczas meczów. Jednak liczymy, że tym razem przyjdą na swój mecz w stu procentach zmotywowani i głodni zwycięstwa i pokażą nam kawał dobrej siatkówki i będziemy mogli oglądać bardzo wyrównane spotkanie. Natomiast drużyna z Jaworzna jest aktualnym liderem tabeli i z pewnością będą chcieli utrzymać tą pozycję najdłużej jak się da, być może nawet do końca ligi. Zatem liczymy, że będzie to emocjonujące spotkanie, pełne widowiskowych akcji i zaciętej walki. A czy któraś z drużyn sprawi nam niespodziankę okaże się już wkrótce.


Następnie na parkiecie pojawią się Będzińskie Tygrysy i System Bułgarski. Mogłoby się wydawać, że wynik tego spotkania jest oczywisty, bo drużyna z Będzina zajmuje dużo gorsze miejsce w tabeli niż System. Ale jak dobrze wiemy wszystko może się zdarzyć i może właśnie w tym spotkaniu Tygrysy pokażą pazur i zawalczą o zwycięstwo. W poprzednich swoich meczach całkiem mało im brakowało, aby doprowadzić przynajmniej do tie-breaka, zawsze mieli swoich przeciwników w zasięgu ręki, jedynie brakowało im postawienia kropki nad “i”. Może tym razem będą mieli trochę więcej szczęścia i zachowają spokój w swojej grze do samego końca i uda im się nie tylko powalczyć, ale też wygrać mecz i pokazać, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Z kolei System Bułgarski ma za sobą za sobą te piękne chwile (gdy byli liderami tabeli) oraz te trochę gorsze (po dwóch porażkach z rzędu). Ich odmienny styl gry pozwala im na uruchomienie całego zespołu, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem i jak się okazuje dość skutecznym. Jednak czasami potrafi również im samym sprawić trochę kłopotu i to dyspozycja dnia ich zespołu oraz drużyny przeciwnej najprawdopodobniej będzie decydowała o wyniku i przebiegu całego spotkania.


Kolejny pojedynek to spotkanie pomiędzy Tak Jak My Godali a KA Spróbuj z Nami. Ci pierwsi na razie nie pokazali nam zbyt wiele. Zdarzały się w ich grze przebłyski na prawdę fajnej gry, ale w żadnym z meczów nie trwało to zbyt długo i dlatego też nie udało im się wygrać do tej pory nawet seta. Mieli swoje szanse na doprowadzenia do tie-breaków, ale ostatecznie czegoś im brakowało i nie potrafili się “przełamać”. Może właśnie w tym meczu będą mieli okazję pokazać, że to się zmieni. Może pomoże im w tym drużyna ze Świętochłowic, która do tej pory tylko jedno ze swoich zwycięstw rozstrzygnęła w dwóch setach. Z drugiej strony dobrze przygotowany zespół KA może nie mieć najmniejszych problemów z przeciwnikiem, oczywiście jeśli w ich szeregi nie wkradnie się też zbyt duże rozluźnienie, które zazwyczaj nie kończy się niczym dobrym. Z pewnością dużą rolę w tym spotkaniu odegra też jak zwykle Mateusz Król oraz coraz lepiej spisujący się Kuba Starczewski. Nie da się ukryć, że to właśnie na tych zawodników zespół liczy najbardziej.


Podczas ostatniego już meczu zaprezentuje się: Smandbud Tarnowskie Góry i Helenka. Zespół z Zabrze radzi sobie bardzo dobrze w naszej lidze, zajmuje drugie miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co lider. Jednak jak sami przyznają często mają problem z utrzymaniem koncentracji z takimi zespołami jak Smandbud, z zespołami, które teoretycznie są słabsze. Może tym razem lepiej poradzą sobie z tym wyzwaniem, a może znowu będą się męczyć z przeciwnikiem i zobaczymy wyrównaną grę, to się okaże już niebawem. Jeśli chodzi o drużynę z Tarnowskich Gór śmiało możemy powiedzieć, że radzą sobie coraz lepiej, ich gra poprawia się praktycznie z meczu na mecz. Na swoje ostatnie mecze przychodzili bardzo zmobilizowani i widać było, że starają się podejść do tych spotkań bardziej na luzie, żeby nie czuć na sobie żadnej presji. Jak się okazało przyniosło to efekt w postaci coraz lepszych wyników. Czy również tym razem pokażą nam fajną grę i to, że potrafią się bawić siatkówką? Zobaczymy w czwartek.

Podsumowując czeka nas bardzo ciekawa kolejka, mimo, że na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać zupełnie inaczej. Zatem nie ma co siedzieć w czwartkowy wieczór w domu, widzimy się na hali i spędzamy ten czas z siatkówką.


 
Weronika

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Finały
Finały
Mecz o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno3:0Do odcięcia Miechowicewięcej»
(16-05-2019 20:30)
Mecz o miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(16-05-2019 19:00)
Siatkówka — Półfinały
Spotkania półfinałowe
:
Kadra Bobrek Bytom1:3Do odcięcia Miechowicewięcej»
(09-05-2019 19:00)
:
RISER Volley Team Jaworzno3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(09-05-2019 20:30)
Siatkówka — Finały
FINAŁ
Mecz o miejsce 1:
RIKI-TIKI DZIKI1:3Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(24-05-2018 20:30)
Mecz o miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno3:0AZS SUM KATOWICEwięcej»
(24-05-2018 19:00)
Siatkówka — Finały
FINAŁY II
Finał o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno0:2RIKI-TIKI DZIKIwięcej»
(18-05-2017 20:00)
O miejsce 3:
K.S. Volley Katowice0:2Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(18-05-2017 19:00)
Baraż o grę w 1. lidze:
RIKI-TIKI DZIKI1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(18-05-2017 21:00)
FINAŁY I
Finał o miejsce 1:
RIKI-TIKI DZIKI1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(11-05-2017 20:00)
O miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom2:0K.S. Volley Katowicewięcej»
(11-05-2017 19:00)
Siatkówka — Runda finałowa
FINAŁ II
Finał o miejsce 1:
Helenka0:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(19-05-2016 21:00)