Aktualności

Wypowiedzi po czwartej kolejce

26-10-2015 18:43 | Kursor

logo

Czwarta kolejka już za nami, a my przedstawiamy Wam, co powiedzieli nam zawodnicy po swoich meczach...

Mateusz Świątek, Volley II Katowice

Czy spodziewaliście się wygranej w dwóch setach?

Takie mieliśmy nastawienie. Od początku jak tu przyjeżdżaliśmy, byliśmy zmobilizowani, żeby wygrać w dwóch setach i zdobyć komplet punktów, i udało się. Oczywiście z respektem podeszliśmy do rywala, ale chcieliśmy zdobyć komplet punktów, udało się i bardzo się cieszymy.

Po tym meczu jesteście zadowoleni ze swojej postawy na boisku?

Tak. Myślę, że w końcu pokazaliśmy to na co nas stać. Trenujemy ostro i w końcu przyniosło to jakieś efekty - bardzo, bardzo dobrze wyglądała ta gra dzisiaj.

Czy pomagała Wam w tym dzisiejsza obecność trenera na hali?

Na pewno. Trener ma duży wpływ na nas, mobilizuje nas bardzo i dużo nam pomógł. Bardzo fajnie, że był dzisiaj z nami, na pewno dodało to nam skrzydeł.

Roger Pawłowski, BUD-STAR Volley Zabrze

Czy przypuszczaliście, że ten mecz tak szybko się skończy?

Wydaje mi się, że nie, ale ja odnoszę takie wrażenie, że ten mecz po prostu przegraliśmy już w szatni. Byliśmy za mało zaangażowani i to było widać. Każdy dał z siebie może 50-60 % i dlatego przegraliśmy. W każdym elemencie mieliśmy braki, bloku chyba nawet nie mieliśmy ani jednego, takiego punktowego, więc to o czymś świadczy.

Czy na następny mecz przyjdziecie z innym nastawieniem i myślisz, że zagracie inaczej?

Oczywiście mam taką nadzieję i pewnie każdy z nas ma taką nadzieję, że pójdzie nam lepiej w następnym meczu. Musimy po prostu wziąć się w garść i pokazać to co na prawdę potrafimy, a nie tak na pół gwizdka.

A wiesz co zrobić, żeby zmieniła się Wasza postawa na boisku?

Ciężko ocenić teraz w tej sytuacji, ponieważ na treningach wychodzi wszystko dobrze. Przychodzimy na mecz i ta atmosfera nam siada w trakcie meczu, z każdą akcją coraz ciszej już krzyczymy, coraz wolniej się poruszamy po boisku. Coś trzeba z tym zrobić, ten element trzeba poprawić.

Tomasz Kaczmarek, KA Spróbuj z Nami

Czy po tak wysokim zwycięstwie w pierwszym secie, rozluźniliście się i to było powodem takich nerwów w dalszej części meczu?

Tak. Po prostu stanęli chłopaki, wszedł jeden z przeciwników na zagrywkę i stanęliśmy w przyjęciu, od stanu chyba 8:5, zrobiło się 8:13 i nic z tego nie było, i się skończyło.

Czy to doping kibiców zgromadzonych tu - na hali niesie Was do zwycięstwa?

Nie wiem czy nas niesie, ale miło, że przyjeżdżają i trochę poklaszczą. Fajna sprawa, że przyjeżdżają, jesteśmy im wdzięczni za to.

Marek Salamon, System Bułgarski

Gdzie byliście w pierwszym secie, bo na boisko chyba Was nie było...?

Byliśmy na boisku, aczkolwiek chyba myśleliśmy o wyborach... (śmiech). Ciężko powiedzieć, dobrze zgrali chłopaki z przeciwnej drużyny zagrywką i to był główny powód. Nie spodziewaliśmy się tego, można powiedzieć.

Czy ostatecznie jesteście zadowoleni z wyniku? W końcu doprowadziliście do tie-breaka, a pierwszy set w ogóle na to nie wskazywał…

Oczywiście, że nie, bo w typerze obstawiałem 2:0 dla nas, więc nie można być zadowolonym.

Ale jeden set jest…

Jeden set jest, mogło być gorzej, mogło być lepiej, w sumie powinno być lepiej. Myślę, że drugi raz już chyba nie popełnimy takiego błędu jak w pierwszym secie.

Dominik Micor, Tak Jak My Godali

Czasami macie przebłyski fajnej gry, ale za chwilę na przykład psujecie zagrywkę i znów się gubicie… Dlaczego tak się dzieje?

Nerwy, przede wszystkim nerwy. To są chłopcy, którzy grają, że tak powiem, pierwszy, drugi raz i nerwy robią swoje.

Myślisz, że były szanse na wygranie tego drugiego seta?

W sumie były, ale tak jak mówię nerwówka, nerwówka i jeszcze raz nerwówka

Krzysztof Kotara, Helenka

Czy ciężko jest utrzymać koncentrację w takim meczu?

Nie ukrywam, że mamy z tym problemy i zazwyczaj właśnie z zespołami typu: “Tak Jak My Godali” mamy większe problemy niż z zespołami, które wydają się dużo mocniejsze. Praktycznie na każdym turnieju męczymy się z teoretycznie słabszymi przeciwnikami.

W takim razie, spodziewaliście się tego co się stało w drugim secie?

Ja wręcz byłem przekonany, że oba sety będą tak wyglądały. Na szczęście tylko w jednym secie było większe rozprężenie, przeciwnicy złapali kilka punktów na zagrywce i stało się, co się stało, prawie doszło do tie-breaka.

Piotr Dworecki, Volley Team Jaworzno

Byliście pewni tego zwycięstwa?

Pewnym zwycięstwa nigdy nie możemy być, na pewno skupiliśmy się i podeszliśmy na poważnie do tego meczu, co było widać na boisku.

Uważacie, że przeciwnik gra na dobrym poziomie? To są dość młodzi chłopcy, myślicie, że maja perspektywy na dalsze granie?

Jeśli podejdą z pełnym zaangażowaniem i wyeliminują błędy, które popełnili w tym meczu, sądzę, że są w stanie coś ugrać, ale jeszcze troszkę pracy przed nimi, żeby walczyć o najwyższe cele.

Marcin Kabisz, MOSiR Zabrze

Skąd wzięła się u Was taka mobilizacja w drugim secie, bo w pierwszym Wasza gra wyglądała dosyć słabo, ale w drugim już było lepiej?

Od początku chcieliśmy grać dobrze, tylko w pierwszym secie nie wyszło, to w drugim secie chcieliśmy się jak najbardziej zmobilizować.

Jesteś zadowolony z Waszej gry?

Nie za bardzo, w pierwszym secie wyglądało to tragicznie, w drugim staraliśmy się być lepsi, a i tak nie daliśmy rady.

Dobrze rozumiecie się w drużynie, czy macie jakieś spięcia, bo na przykład po nie udanym przyjęciu widać, że wszyscy przewracają oczami…?

Dzisiaj mieliśmy takie założenie, że przyjęcie będzie naszym najważniejszym czynnikiem, ale nie wyszło i się na siebie zdenerwowaliśmy troszkę.