Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2021/22Najlepsi w 1. lidze

Liga - Punkty
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
113
Liga - Atak
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77
Liga - Serwujacy
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
18
Liga - Blokujacy
Jankowski
Michał Jankowski
(Pronetbud vol.3)
16
Liga - Bilans
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77

Aktualności

Statystyki z dnia 22.11.2012 r.

23-11-2012 1:38 | Kursor

logo

Jak co czwartek, trybuny hali przy ul. Hallera wypełniła… garstka sympatyków siatkówki. Ci, których zabrakło – niech żałują, bo dopełnienie 4, 5 i 6 kolejki przyniosło aż dwa tie-breaki i wcale nie mało siatkarskich smaczków ;)

 

Jako pierwsi na parkiet wyszli gracze 6 ŚCIĘĆ i INWEST-EKO-GAZ. Wielkich emocji nie było – liderzy naszej Ligi dosłownie zmiażdżyli swoich przeciwników, traktując ten mecz bardziej jako trening, niż faktyczną rywalizację. Szczególnie imponująca była w ich wydaniu zagrywka – co prawda odnotowali w tym elemencie również sporo strat, ale mając przeogromną przewagę punktową, mogli pozwolić sobie na to ryzyko, które – jak widać – się opłaciło. Najjaśniej na boisku błyszczał Łukasz Kopczyński – skuteczny nie tylko w ataku, ale i doskonale serwujący i blokujący.

 

Starcie DOOM TEAMu i KA SPRÓBUJ Z NAMI przyniosło element dramaturgii. Pierwszy set gładko wygrali zawodnicy KA… W drugim, warunki dyktowali gracze DOOM TEAMu. Do czasu. Przy wyniku 24-19, ekipa SPRÓBUJ Z NAMI na nowo się odrodziła i zdobyła 4 punkty z rzędu. Jako postronny obserwator mogę sobie tylko wyobrazić, że w głowach zespołu prowadzonego przez p. Marka Zająca przewijał się motyw muzyczny ze słynnych „Szczęk” Stevena Spielberga;) Na szczęście udało im się uciec przed „drapieżnikiem” i wyrównać wynik meczu na 1:1. Decydująca partia spotkania była podobna, z tą różnicą, że tym razem rekinem czającym się na przeciwnika był DOOM TEAM (z wyniku 11-14 doprowadzili do remisu 14-14). Ostatecznie – tak jak w filmie, tak i w rudzkiej hali – „rekin” przegrał, a więc to siatkarze KA… zeszli z parkietu jako zwycięzcy. Słowem podsumowania, mecz uzupełniający 6. kolejkę tegorocznej RALS, przyniósł długie wymiany, nerwowe ataki i imponujące obrony. W obu drużynach świetnie funkcjonował tzw. wyblok i taktyczne, niełatwe do przyjęcia, zagrywki. Na szczególne wyróżnienie po stronie DOOM TEAM zasługują skuteczni w ataku: Marek Zająć i Adrian Mieszkowski, natomiast w przypadku graczy KA SPRÓBUJ Z NAMI silnymi atakami, tradycyjnie już, imponowali Mateusz Król i Wojtek Szpitol.

 

Równie ciekawe okazało się spotkanie AFERY i SPS SPART. Oceniani jako faworyci zawodnicy SPART w pierwszym secie popełniali mnóstwo błędów, z kolei gracze AFERY popisywali się udanymi obronami i efektywnym atakiem, dzięki czemu bez problemu wygrali pierwszą część meczu. W drugiej – zawiedli w polu serwisowym, przez co oddali przeciwnikom aż 7 punktów. W efekcie końcowym, drużyny podzieliły się punktami, przy czym większą pulę zgarnęli chłopcy z SPS SPART. W zespole zwycięzców na uwagę zasługują świetnie blokujący tego dnia Mateusz Szyszka i Łukasz Kochański, natomiast liderem AFERY był zdecydowanie Karol Sołtys, który grał z głową i… głową ;)

 

Link do szczegółowych statystyk umieszczony jest poniżej, natomiast fotorelację z kolejki znajdziecie na www.facebook.com/RudzkaSiatkowka. Tam też zaprezentowane zostało dzieło Przyjaciela naszej Ligi – Waldiego – któremu serdecznie dziękujemy za stworzenie oficjalnego logotypu Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki :) Podziwiajcie, oceniajcie, „polubcie”, komentujcie :) Serdecznie zapraszamy! :)


Ściągnij Ściągnij plik

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Faza finałowa
Finały 3
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno0:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(09-06-2022 20:00)
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike0:2Pronetbud vol.3więcej»
(26-05-2022 20:00)
Finały 2
Pronetbud vol.31:2Jan Olbracht Super Spikewięcej»
(26-05-2022 19:00)
O miejsce 3:
Będzińskie Tygrysy2:0RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(26-05-2022 19:00)
Finały 1
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike1:2Pronetbud vol.3więcej»
(19-05-2022 21:00)
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Będzińskie Tygrysywięcej»
(19-05-2022 22:00)