Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2021/22Najlepsi w 1. lidze

Liga - Punkty
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
113
Liga - Atak
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77
Liga - Serwujacy
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
18
Liga - Blokujacy
Jankowski
Michał Jankowski
(Pronetbud vol.3)
16
Liga - Bilans
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77

Aktualności

Statystyki 9 kolejki z 10.01.2013 r.

11-01-2013 1:40 | aniouu

logo

 

Kierując się w stronę nowobytomskiej hali, z mojego odtwarzacza mp3 wylewały się słowa „…Po pracowitym całym dniu, chcemy najprawdziwszy cud (…). Niech coś wreszcie zwali z nóg”, które doskonale odzwierciedlały moje oczekiwania co do dzisiejszej kolejki.

Po dosyć długiej świąteczno-noworocznej przerwie w rozgrywkach RALSu i przy niesprzyjającej spacerom pogodzie byłam wręcz spragniona kolejnych rewanżów i ciekawa wyników każdego z zaplanowanych na dziś spotkań. Czy moje życzenia zostały spełnione?

W moim odczuciu wieczór rozpoczął się od arcyciekawej rywalizacji, by stopniowo przechodzić w monotonne i przewidywalne współzawodnictwo, a w efekcie końcowym – nużący występ i oczekiwanie na (upragniony) ostatni gwizdek.

 

Spotkanie KA SPRÓBUJ Z NAMI z AFERĄ okazało się sporą niespodzianką. W poprzedniej rundzie gracze KA gładko ograli Aferzystów. Pierwszy set omawianego meczu (mylnie) wskazywał na powtórkę z rozrywki. Klubowicze rzadko się mylili, prezentując wysoką jakość we wszystkich elementach. Obserwując ich grę, urodziło się w mojej głowie skojarzenie, że są wyśmienitym odzwierciedleniem starych praktyk zarządzania, które opiera się na trzech podstawowych zasadach: racjonalności, efektowności i skuteczności. W drugiej partii do głosu (i to dosłownie!) doszli jednak zawodnicy AFERY. Tutaj – mam wrażenie – kluczem do sukcesu (jak w każdym dobrym związku;)) okazała się komunikacja. Ostatecznie, ze starcia „Serca” z „Rozumiem” zwycięsko wyszli Klubowicze, gdzie na pozycji liderów umocnili się Wojtek Szpitol i Mateusz Król (Panowie – to staje się nudne;)). W ekipie AFERY na wyróżnienie zasługują Karol Sołtys, Tomek Żukowski i niezwykle aktywny dzisiaj – Wojtek Kansy.

 

Następnie na parkiet wyszli gracze INWEST-EKO-GAZ i SALOS TEAM. Podobnie jak w październikowym meczu – lepsi okazali się zawodnicy SALOS. Warto jednak dodać, że całe spotkanie odznaczało się małą ilością błędów własnych. Zawodnicy obu drużyn prezentowali wysoką skuteczność ataku, która w przypadku zwycięskiej ekipy uzupełniona została o problematyczną w odbiorze zagrywkę. Bohaterem w SALOS TEAM ponownie okazał się Arkadiusz Bartosiak, dzielnie wspierany właściwie przez każdego ze swoich kolegów, z kolei uśmiechnięty od ucha do ucha Tomasz Cierlica nie tylko był dobrym duchem w swojej załodze, ale także najbardziej aktywnym graczem INWESTU.

 

O ostatnim meczu 9. kolejki trudno napisać cokolwiek. O ile w pierwszej rundzie gracze DOOM TEAM nawiązali walkę z ekipą 6 ŚCIĘĆ, doprowadzając do tie-breaka, o tyle dzisiaj było to przedstawienie jednego aktora, który – ze względu na nisko postawioną poprzeczkę – również nie błyszczał. Momentami (przysypiając) żałowałam, że nie ma na parkiecie Mateusza Króla, którego dzisiejsze ataki prezentowały „determinację o sile supernowej”. Szacun! ;)

 

Szczegółowe statystyki z dzisiejszych spotkań do pobrania poniżej.

 


Ściągnij Ściągnij plik

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Faza finałowa
Finały 3
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno0:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(09-06-2022 20:00)
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike0:2Pronetbud vol.3więcej»
(26-05-2022 20:00)
Finały 2
Pronetbud vol.31:2Jan Olbracht Super Spikewięcej»
(26-05-2022 19:00)
O miejsce 3:
Będzińskie Tygrysy2:0RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(26-05-2022 19:00)
Finały 1
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike1:2Pronetbud vol.3więcej»
(19-05-2022 21:00)
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Będzińskie Tygrysywięcej»
(19-05-2022 22:00)