Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2021/22Najlepsi w 1. lidze

Liga - Punkty
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
113
Liga - Atak
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77
Liga - Serwujacy
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
18
Liga - Blokujacy
Jankowski
Michał Jankowski
(Pronetbud vol.3)
16
Liga - Bilans
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77

Aktualności

Statystyki 8 kolejki z 20.12.2012 r.

21-12-2012 2:14 | aniouu

logo

Przenikliwie mroźna noc. Za szybą widok na opustoszałe ulice. Ciemność rozjaśniona jedynie światłem monitora. Cisza. I moja głowa pełna wrażeń zafundowanych przez uczestników dzisiejszej kolejki, które tylko czekają aż zostaną przelane na „papier”… To wszystko sprawia, że czuję się jak  Carrie Bradshaw* świata siatkówki;) Oto moje „Volleyball and the city”…

 

Dzisiejsze mecze rozpoczęły II rundę naszej rywalizacji. Nadszedł czas rewanżów, podczas których dotychczasowi przegrani będą mieli szansę wcielić w życie starą, wszystkim znaną, sentencję oculum pro oculo, dentem pro dente (oczywiście z przymrużeniem owego oculus ;) i w zgodzie z zasadami fair play), zwycięzcy z kolei – udowodnić, że są po prostu lepsi.

 

Kolejka inaugurująca tegoroczne rozgrywki RALS przyniosła trzy wyrównane tie breaki, co sprawiło, że wyniki dzisiejszych spotkań stały pod naprawdę wielkim znakiem zapytania. Nie trzymam Was dłużej w niepewności – pora rozłożyć każdy pojedynek na czynniki pierwsze.

 

Gdyby nanieść przebieg pierwszego seta meczu DOOM TEAM z INFORMATYKAMI na wykres, otrzymalibyśmy coś na kształt sinusoidy. Obie drużyny na zmianę grały fenomenalnie i  kiepsko, seriami zdobywając i tracąc punkty. W końcówce partii szczęście bardziej sprzyjało zawodnikom DOOM, a o chłopcach z Chorzowa (którzy nie wykorzystali swojej 6-punktowej przewagi) można powiedzieć tylko: już byli w ogródku, już witali się z gąską… W drugiej odsłonie meczu ekipa DOOM dyktowała warunki od pierwszego gwizdka i ostatecznie wygrała całe spotkanie 2-0.

 

Zmagania graczy SALOS TEAM oraz SPS SPART można opisać jako bardzo wyrównane. Mieliśmy okazję zaobserwować sporo udanych ataków i kilka świetnych zagrywek. Po stronie SALOS na uznanie zasługują Arkadiusz Bartosiak (który dla swoich przeciwników stawiał dzisiaj ścianę nie do przebicia i dodatkowo imponował silnym atakiem) oraz Jacek Gajowski (brylujący zarówno w polu serwisowym, jak i błyszczący w ataku). Ekipa SPARTu z kolei była dzisiaj prowadzona przez trzech Mateuszów (M. Szyszkę, M. Sobecko oraz M. Martina). 25 punktów zdobytych na pozycji atak nie wystarczyło jednak, by pokryć odnotowane straty i dodatkowo zatrzymać świetnie grających przeciwników, stąd też – pomimo wspomnianej wyrównanej rywalizacji – zwycięstwo w dwóch odsłonach przypadło zawodnikom SALOS TEAM.

 

Przygotowując się do  dzisiejszej kolejki pomyślałam sobie, że szanse INWEST-EKO-GAZ na pokonanie KA SPRÓBUJ Z NAMI są takie same, jak uzyskanie przez Śląsk dostępu do morza. I co? Nie ma nadziei - żeby zanurzyć stopy w Bałtyku, nadal będziemy musieli tłoczyć się w pociągu przez ok. 12 godzin w towarzystwie nie zawsze mile pachnących obcych ludzi...;) Ale wiecie co? Niech Was nie zmyli ostateczny wynik meczu (25-20 i 25-15 dla KA). Były momenty, kiedy to zawodnicy INWESTu stawiali Klubowiczom naprawdę zacięty opór, zmuszając ich niejednokrotnie do „polerowania” parkietu;) Na fenomenalną grę Mateusza Króla i Wojtka Szpitola nie znaleźli jednak recepty i musieli przełknąć gorycz porażki.

 

Wniosek jest jeden:  rewanże rozegrane 20 grudnia 2012 r. potwierdziły wyższość sportową zwycięzców pierwszej (wrześniowej) kolejki.

 

Zapraszam do prześledzenia statystyk indywidualnych i przy okazji życzę wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku:) Do zobaczenia w styczniu:)

 

* ten, kto nie wie, kim jest  Carrie Bradshaw niech się nie przejmuje – jest za młody albo/i nie jest kobietą ;)  


Ściągnij Ściągnij plik

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Faza finałowa
Finały 3
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno0:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(09-06-2022 20:00)
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike0:2Pronetbud vol.3więcej»
(26-05-2022 20:00)
Finały 2
Pronetbud vol.31:2Jan Olbracht Super Spikewięcej»
(26-05-2022 19:00)
O miejsce 3:
Będzińskie Tygrysy2:0RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(26-05-2022 19:00)
Finały 1
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike1:2Pronetbud vol.3więcej»
(19-05-2022 21:00)
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Będzińskie Tygrysywięcej»
(19-05-2022 22:00)