Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2021/22Najlepsi w 1. lidze

Liga - Punkty
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
113
Liga - Atak
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77
Liga - Serwujacy
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
18
Liga - Blokujacy
Jankowski
Michał Jankowski
(Pronetbud vol.3)
16
Liga - Bilans
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77

Aktualności

Statystyki 7 kolejki z 29.11.2012 r.

30-11-2012 2:20 | Kursor

logo

Jaki jest patent na to, by niekończący się jesienny wieczór - kiedy to na dworze jest zimno, smutno i buro - był udany? Pewnie dla wielu bywa nim ciekawa książka, kubek gorącej herbaty w ręku i ciepły kocyk ;) Schyłek 29 listopada był w moim odczuciu właśnie takim niemiłym dla ciała i duszy wieczorem, ale kolejka nr 7 Rudzkiej Ligi Siatkówki nieco mi go urozmaiciła i – tak jak dobra, prawidłowo skonstruowana powieść – posiadała swój wstęp, rozwinięcie i zakończenie, dawkując emocje do ostatniej linijki (ostatniego gwizdka;)).

 

Wstępem było spotkanie dwóch Team’ów (SALOS i DOOM). Pierwszych dwóch setów właściwie nie pamiętam. Często przypadkowe, chaotyczne ataki i przewidywalne rozgrywanie akcji spowodowały, że w nowobytomskiej hali wiało nudą. Najlepszym ich opisem niech będą słowa Tomka („Ojca RALSu”, jej głównego organizatora i koordynatora, Szefa Wszystkich Szefów w dziedzinie amatorskiej siatkówki w naszym Mieście): „Oni dzisiaj grają tak, jak ja się czuję”. I niech Was nie zwiedzie jego postura Adonisa – Tomasz dzisiaj czuł się NIJAK, z tendencją do ŹLE.

Na szczęście decydujący set zatarł w pewnym stopniu to niemiłe wrażenie – gracze SALOS TEAM zafundowali w nim kilka niezłych ataków (na szczególne wyróżnienie zasługuje atomowe przyłożenie, którego autorem był Maciek Odrzywół) i popisy w polu serwisowym Arka Bartosiaka. Z kolei w ekipie DOOM uaktywniła się ławka zmienników, którzy dzielnie dopingowali swoich przyjaciół:) Końcówka meczu okazała się pechowa dla Daniela Jaworskiego, który odniósł – miejmy nadzieję niegroźną - kontuzję kostki i któremu życzymy szybkiego powrotu do formy i na siatkarski parkiet.

 

Rozwinięcie naszej powieści to starcie lidera Ligi – drużyny 6 ŚCIĘĆ, z ekipą z jej „ogonka” – składem INFORMATYKÓW. Mogłoby się wydawać, że dla 6 ŚCIĘĆ będzie to formalność – spotkanie profesorów ze studencikami. A tymczasem, po niezbyt udanej inauguracji meczu, za to po bardzo udanej pogadance trenera chłopców z Chorzowa, INFORMATYCY wzięli się do pracy. Ryzykowali w atakach, poświęcali się w obronie i ograniczyli ilość popełnianych błędów, dzięki czemu systematycznie doganiali przeciwników. Co prawda przegrali obie partie, ale nie bez walki. Na pochwałę zasługują zwłaszcza: Paweł Lukaszczyk (nie bojący się ryzykować w ataku) i Alan Pawlak (zdobywający ważne punkty bezpośrednio z zagrywki). Wśród zawodników 6 ŚCIĘĆ, Patryka Kowalskiego określić można mianem „najbardziej aktywnego”, zaś środkowy Wojtek Niemiec okazał się być „najbardziej skutecznym” graczem w swoim team’ie.

 

Na zakończenie wieczornych zmagań zaserwowano nam pełen różnorodności mecz KA SPRÓBUJ Z NAMI ze SPS SPART. Walka od pierwszego gwizdka była niezwykle wyrównana i to w każdym możliwym elemencie. Zagrywka, przyjęcie, atak, blok – wszystko grało. I to w obu drużynach. Nie dziwi więc fakt, że pierwszy set zakończył się wynikiem 30-28 dla SPART, a drugi – również minimalną wymaganą przepisami przewagą 25-23 dla KA. Ostatecznie tie break’a wygrali Klubowicze, uskrzydleni zwycięstwem we wcześniejszej partii. W ekipie SPART w bilansie ogólnym meczu przodują Mateusz Szyszka i Adrian Sobek. Z kolei wśród zawodników SPRÓBUJ Z NAMI na parkiecie królował niezwykle skoczny Mateusz Król (nazwisko zobowiązuje;)), potrzebujący chwilę na rozegranie się Wojtek Szpitol (w jego przypadku zobowiązuje numer na koszulce, gdyż taką samą „14” nosi na piersi najlepszy – w mojej opinii – atakujący świata, Ivan Miljkovic) oraz bezbłędny Dawid Wieczorek.

 

Polecam analizę statystyk indywidualnych i zapraszam na kolejne rozgrywki RALS – tym razem za dwa tygodnie, czyli 13 grudnia.  


Ściągnij Ściągnij plik

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Faza finałowa
Finały 3
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno0:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(09-06-2022 20:00)
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike0:2Pronetbud vol.3więcej»
(26-05-2022 20:00)
Finały 2
Pronetbud vol.31:2Jan Olbracht Super Spikewięcej»
(26-05-2022 19:00)
O miejsce 3:
Będzińskie Tygrysy2:0RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(26-05-2022 19:00)
Finały 1
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike1:2Pronetbud vol.3więcej»
(19-05-2022 21:00)
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Będzińskie Tygrysywięcej»
(19-05-2022 22:00)