Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2021/22Najlepsi w 1. lidze

Liga - Punkty
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
113
Liga - Atak
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77
Liga - Serwujacy
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
18
Liga - Blokujacy
Jankowski
Michał Jankowski
(Pronetbud vol.3)
16
Liga - Bilans
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77

Aktualności

RISER Volley Team Jaworzno po raz czwarty Mistrzem!

21-05-2019 20:39 | Kursor

logo

 16 maja spotkaliśmy się po raz ostatni na nowobytomskiej hali w sezonie 2018/19. Czekały nas dwa spotkania - mecz o trzecie miejsce oraz o mistrzostwo ligi. System rozgrywania spotkań - do trzech wygranych setów zapowiadał, że to będzie długi wieczór, bo mogliśmy rozegrać aż dziesięć setów! Ostatecznie skończyło się na ośmiu, a na tron Mistrza RALSu wrócił RISER Volley Team Jaworzno.

O godzinie 19-stej rozpoczął się mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się drużyny: Kadra Bobrek Bytom oraz Volleybeer Team Katowice. Zapewne obie drużyny chciały pokazać, że to właśnie im należy się miejsce na najniższym stopniu podium. Dodajmy, że Kadra była wciąż aktualnym Mistrzem, więc walka o brąz była tylko pocieszeniem. Zaś Volleybeer przegrał swój półfinał dopiero w piątym secie, więc niedosyt też pozostał, bo niewiele brakowało do zajęcia miejsca w finale. Niestety żadna z drużyn nie pokazała stu procent swoich możliwości i mecz stał na ciut niższym poziomie niż tego oczekiwaliśmy. W pierwszym secie gra toczyła się punkt, za punkt od początku, do końca, momentami pojawiały się trzypunktowe różnice, jednak po chwili znów był remis. Ostatecznie Kadra wygrała 25:23, o wyniku zadecydowała większa ilość popełnionych błędów przez Katowiczan. W drugim secie ponownie gra toczyła się wokół remisu, z chwilowymi przewagami jednej lub drugiej drużyny. Przy stanie 16:16 Volleybeer dokonał zmiany, która pozwoliła im odskoczyć na kilka punktów, jednak później dwa punktowe bloki Bytomian sprawiły, że do wyłonienia zwycięzcy w tym secie była potrzebna gra na przewagi. Mimo 12 zepsutych zagrywek w tej partii wygrywa 29:27 Volleybeer. Trzeci set to dominacja Kadry od początku do końca. Drużyna z Katowic nie miała ani zagrywki, ani przyjęcia, dlatego przegrała do 14. Czwarta partia to diametralna zmiana gry Piwoszy, którzy od początku zaczęli grać tak jak potrafią i nie zepsuli ani jednej zagrywki! Skutecznie powiększali swoją przewagę, osiągając wynik 15:8 i przewagę kilku punktów utrzymali aż do końca seta, wygrywając 25:19. O zwycięzcy meczu o trzecie miejsce musiał więc zadecydować tie-break. Pierwsze sześć punktów w secie wskazywało na zaciętą walkę do samego końca, jednak od stanu 3:3 Kadra wyszła na prowadzenie 8:3. Przełomowym momentem w tym secie mogła być jedna przebijana darmowa piłka, lecz Katowiczanie wpuścili ją w środek boiska. Niestety później już nie zdołali się pozbierać, a Bytomianie nie dali wydrzeć sobie tego zwycięstwa, wygrywając 15:11. Tym samym miejsce trzecie w sezonie 2018/19 zajęła Kadra Bobrek Bytom! Najlepszym graczem tego meczu został wybrany atakujący zwycięzców - Mirosław Marny, który oprócz skutecznych ataków dołożył także kilka dobrych zagrywek. Patrząc w statystyki można stwierdzić, że kluczem w tym spotkaniu była postawa graczy Volleybeeru, którzy przez cały mecz falowali, zdobywając dużo punktów, ale popełniając też dużo błędów. Zaś Kadra zagrała stabilnie przez całe spotkanie, co w tym dniu pozwoliło im na zwycięstwo.


Kadra Bobrek Bytom - Volleybeer Team Katowice 3:2 (25:23; 27:29; 25:14; 19:25; 15:11)

 

 

 

 

Po zakończeniu tego spotkania czekała nas prawdziwa siatkarska uczta, czyli wielki Finał! Mierzyły się w nim dwa totalnie różne zespoły - RISER Volley Team Jaworzno oraz Do odcięcia Miechowice. Drużyna z Jaworzna to trzykrotny Mistrz RALS, który po zajętym trzecim miejscu w poprzednim sezonie, znów zagrał w finale. Zespół niezwykle doświadczony, którego trzon od kilku lat jest taki sam, a dodatkowo został wzmocniony o paru dobrych zawodników. Po drugiej stronie stanęła zaś drużyna złożona z młodych zawodników, która w trakcie sezonu napotkała na swojej drodze kilka przeszkód i rzutem na taśmę awansowała do czwórki. Mecz od początku zaczął się mocnymi ciosami i ciekawymi akcjami, a gra toczyła się punkt za punkt do stanu 7:7. W tym momencie RISER odskoczył na pięć punktów (12:7), utrzymując kilku punktową przewagę do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:21. Drugi set od razu rozpoczął się przewagą Jaworznian (7:2), jednak Miechowiczanie szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu (7:7). Ta partia to falowanie młodych graczy Do odcięcia, którzy przeplatali dobre akcje, z tymi zepsutymi, pozwalając co chwilę odskakiwać przeciwnikom, a potem znów ich goniąc. Set ten wyglądał tak aż do końca, gdzie ponownie zwycięstwo odnieśli Jaworznianie 25:22. Trzeci set był już ostatnią szansą na utrzymanie się w meczu graczy z Bytomia. Był on też najbardziej zacięty i skończył się różnicą zaledwie dwóch punktów. Doświadczony zespół z Jaworzna popełnił mniej błędów i nie pozwolił wyrwać sobie tytułu Mistrza. Ostatnia partia skończyła się wynikiem 25:23 i RISER Volley Team Jaworzno po raz czwarty został Mistrzem RALS. MVP spotkania został wybrany rozgrywający zwycięzców - Mateusz Jędryczka! Warto wspomnieć, że drużyna z Jaworzna przez cały sezon borykała się z problemami na tej pozycji, grając kilkukrotnie bez nominalnego “sypacza”. Wielki Finał zakończył się wynikiem 3:0, jednak różnice punktowe w poszczególnych setach nie były zbyt duże. Mecz stał na wysokim poziomie, a o zwycięstwie zadecydowało doświadczenie.


RISER Volley Team Jaworzno - Do odcięcia Miechowice 3:0 (25:21; 25:22; 25:23)

 

 

 

 

Jak co roku na podstawie statystyk prowadzonych przez cały sezon rozdano nagrody indywidualne:

Najlepiej punktujący - Marcin Laskowski (RISER Volley Team Jaworzno),

Najskuteczniej atakujący - Marcin Laskowski (RISER Volley Team Jaworzno),

Najskuteczniejszy zawodnik - Marcin Laskowski (RISER Volley Team Jaworzno),

Najlepiej serwujący - Paweł Jodłowski (Do odcięcia Miechowice),

Najlepiej blokujący - Michał Lipiarz (RISER Volley Team Jaworzno).

 

Takim oto sposobem zakończyliśmy kolejny sezon Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, który patrząc na poziom sportowy finałów był najwyższy od kiedykolwiek. Patrząc na grę najlepszych zespołów, niewiele znajdujemy w niej tej “amatorki”. Dziękujemy wszystkim zespołom za uczestnictwo w lidze, bo to Wy ją tworzycie! Teraz życzymy Wam udanych wakacji i sezonu plażowego, a we wrześniu znów widzimy się na hali. Do zobaczenia w kolejnym sezonie! ;)

 

 

 

Na koniec przypomnijmy klasyfikację końcową wszystkich drużyn:

1. miejsce - RISER Volley Team Jaworzno,

2. miejsce - Do Odcięcia Miechowice,

3. miejsce - Kadra Bobrek Bytom,

4. miejsce - Volleybeer Team Katowice,

5. miejsce - NAPALM Team,

6. miejsce - K.S. Volley Katowice,

7. miejsce - Będzińskie Tygrysy,

8. miejsce - Spiżowi Mocni,

9. miejsce - 3-ci metr,

10. miejsce - Chłopaki nie płaczą,

11. miejsce - 6 Ścięć 2.0,

12. miejsce - Reprezentacja Narodowa San Escobar.Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Faza finałowa
Finały 3
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno0:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(09-06-2022 20:00)
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike0:2Pronetbud vol.3więcej»
(26-05-2022 20:00)
Finały 2
Pronetbud vol.31:2Jan Olbracht Super Spikewięcej»
(26-05-2022 19:00)
O miejsce 3:
Będzińskie Tygrysy2:0RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(26-05-2022 19:00)
Finały 1
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike1:2Pronetbud vol.3więcej»
(19-05-2022 21:00)
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Będzińskie Tygrysywięcej»
(19-05-2022 22:00)