Aktualności

Niespodzianki już w drugiej kolejce!

08-10-2018 13:26 | Kursor

logo

W pierwszym meczu drugiej kolejki Grupy A zmierzyli się Spiżowi Mocni i trzykrotni mistrzowie RALS, RISER Volley Team Jaworzno. Tak, jak można się było spodziewać, to gracze z Jaworzna od początku kontrolowali spotkanie i ostatecznie nie dali sobie odebrać zwycięstwa wygrywając 2:0 (25:20; 25:25:13). MVP tego spotkania został wybrany Michał Herman, który zasilił kilkoma punktami z ataku konto swojej drużyny. Trzeba jednak przyznać, że Spiżowi nie poddali się bez walki i z pewnością wraz z biegiem czasu będą nas cieszyć coraz lepszą grą.

W drugim meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli gracze 6 Ścięć 2.0 i Volleybeer Team Katowice. 6 Ścięć 2.0 to powrót części drużyny 6 Ścięć uzupełnionej o paru zawodników Auuu 3LO. Tutaj również skończyło się na dwóch setach. Zwycięstwo padło łupem Volleybeer Team Katowice, gdzie wyróżniony został rozgrywający - Jakub Chudyba. Dla katowiczan to drugie zwycięstwo bez straty seta, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia w tabeli Grupy A.
6 Ścięć 2.0 - Volleybeer Team Katowice 0:2 (18:25; 21:25).

Kolejne spotkanie pomiędzy NAPALM TEAM i "3-cim metrem" na papierze zapowiadało się jednostronnie. Tylko na papierze. W rzeczywistości byliśmy świadkami niespodziewanego tie-breaka. W drugim secie zawodnicy "3-ciego metra" wykorzystali słabszy moment przeciwników i swoje mocne strony wygrywając seta do 21. Dla NAPALM TEAM był to chyba kubeł zimnej wody, który poskutkował w trzecim secie i pozwolił zapisać na koncie drużyny pierwsze zwycięstwo.
NAPALM TEAM - "3-ci metr" 2:1 (25:16; 21:25; 15:7), MVP Wojciech Musiolik.

Drugą kolejkę Grupy A uzupełnił jeden mecz Grupy B pomiędzy Będzińskim Tygrysami i Do odcięcia Miechowice. W tym spotkaniu było tak, jak można się było spodziewać. Obie drużyny na ten moment sezonu prezentują podobny poziom sportowy, co zapowiadało zaciętą walkę o punkty. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami po zaciętym tie-breaku, który był odzwierciedleniem całego spotkania. MVP tego meczu został wybrany Marcin Mańkowski, który zdobywał punkty na różnych polach.
Będzińskie Tygrysy - Do odcięcia Miechowice 1:2 (13:25; 25:20; 14:16).

W czwartek 11.10 czeka nas 2 kolejka Grupy B. Dowiemy się, czy drużyny drugiej grupy zdażyły się już rozgrzać i czy może ktoś sprawi nam niespodziankę. Z pewnością siatkarska rywalizacja jest świetnym rozwiązaniem na coraz dłuższe jesienne wieczory, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na nowobytomska halę.