Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2021/22Najlepsi w 1. lidze

Liga - Punkty
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
113
Liga - Atak
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77
Liga - Serwujacy
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
18
Liga - Blokujacy
Jankowski
Michał Jankowski
(Pronetbud vol.3)
16
Liga - Bilans
Borecki
Przemysław Borecki
(Samatix Katowice)
77

Aktualności

Co czeka nas w 6. kolejce

04-11-2015 10:26 | Kursor

logo

Kolejny czwartkowy wieczór, czyli co czeka nas w 6. kolejce Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Określiłabym to mniej więcej tak: jednostronne spotkania w kanapce zaciętej walki.

 

 

Szósta kolejka rozpocznie się meczem MOSiR Zabrze - BUD-STAR Volley Zabrze. Można by rzec, że będą to derby Zabrza, które zapowiadają się dosyć ciekawie. Drużyny te plasują się w tabeli obok siebie. Jak na razie, wyżej znajduje się MOSiR, ale wynika to tylko z większej ilości rozegranych spotkań. Obie ekipy prezentują w tym sezonie zróżnicowany poziom. Momentami potrafią grać wspaniale, a za chwilę tracą rytm gry co skutkuje kolejnymi stratami punktów. Oczywiście zabrzanom nie można odmówić woli walki oraz potencjału do “gry na wygrywanie”.

 

Jako drudzy na parkiet wyjdą Smandbud Tarnowskie Góry oraz KA Spróbuj z Nami. Tutaj nie liczyłabym na zaciętą rywalizację. Przewiduję raczej jednostronny pojedynek z Mateuszem Królem w roli głównej. KA w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze, pomimo tego, że z ich szeregów wystąpił Wojciech Szpitol, który niewątpliwie był drugą z sił rażących w tej ekipie. Smandbud strasznie ciężko rozpoczął sezon, przegrywając wszystkie dotychczas rozegrane mecze. Mam nadzieję, że się mylę i Smandbud stanie do walki jak równy z równym, a nie postanowi przegrać meczu w szatni. (Tak, to jest właśnie motywacja!)

O 21:00 swój pojedynek powinni rozpocząć Tak Jak My Godali i Volley Team Jaworzno. Znów prognozuję niestety mecz w jedną stronę, w stronę mistrza. Jaworzno tworzy pewien kolektyw, który nie rozpada się tak szybko i łatwo. To drużyna składająca się z doświadczonych i ogranych już zawodników, co nie znaczy jednak, że nie pojawią się problemy z motywacją przeciwko słabszemu rywalowi. Tak Jak My Godali nie mają zupełnie nic do stracenia. Są takimi naszymi “świeżynkami”, które z meczu na mecz nabierają pewności siebie, ogrania i starają się modyfikować swój styl gry. Pamiętam, jak niespodzianka wisiała w powietrzu podczas meczu z Helenką. Może tym razem nie tylko będzie wisiała…?
Na sam koniec pojedynek, jak dla mnie najbardziej zagadkowy. Kto będzie górą? Będzińskie Tygrysy, czy może Volley II Katowice? Tabela mówi, że Katowice...ale mówią, że papier jest cierpliwy i wszystko zniesie oraz, że statystyki kłamią (nasze nie kłamią :)). Przecież siatkówka to nie matematyka i chłodna kalkulacja. Patrząc na ostatnie poczynanie obu zespołów nadaję temu meczowi miano “Hitu kolejki”. Tygrysy starają się grać ciekawie, nie forsują jakoś specjalnie jednego zawodnika, ani jednej strefy, a ich mocnym punktem może być przyjęcie i gra w obronie. Katowice natomiast starają się rozkładać grę równomiernie, ale z czasami mniejszym, czasami większym, akcentem na środek. Typuję tie-break w tym spotkaniu. Jeśli rywalizacja zakończy się w dwóch partiach to będzie to prawdopodobnie spowodowane taką delaminacją jednej z drużyn.

 

Podsumowując...znów będzie się działo na rudzkim parkiecie, dlatego serdecznie zapraszamy do kibicowania swoim faworytom “na żywo”.

Zapraszamy do typowania rezultatów spotkań w Lidze Typerów oraz na nasz fanpage na facebook’u.

 

Harmonogram szóstej kolejki:

 

19:00 MOSiR Zabrze - BUD-STAR Volley Zabrze

 

20:00 Smandbud Tarnowskie Góry ­- KA Spróbuj z Nami

 

21:00 Tak Jak My Godali -­ Volley Team Jaworzno

 

22:00 Będzińskie Tygrysy ­- Volley II KatowiceMarce

 

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Faza finałowa
Finały 3
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno0:2Będzińskie Tygrysywięcej»
(09-06-2022 20:00)
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike0:2Pronetbud vol.3więcej»
(26-05-2022 20:00)
Finały 2
Pronetbud vol.31:2Jan Olbracht Super Spikewięcej»
(26-05-2022 19:00)
O miejsce 3:
Będzińskie Tygrysy2:0RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(26-05-2022 19:00)
Finały 1
O miejsce 1:
Jan Olbracht Super Spike1:2Pronetbud vol.3więcej»
(19-05-2022 21:00)
O miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno2:0Będzińskie Tygrysywięcej»
(19-05-2022 22:00)