Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Siatkówka - Sezon 2018/19Najlepsi w 1. lidze

Grupa A - Punkty
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
151
Grupa B - Punkty
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
150
Grupa A - Atak
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
102
Grupa B - Atak
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
89
Grupa A - Serwujacy
Machura
Damian Machura
(Spiżowi Mocni)
20
Grupa B - Serwujacy
Jodłowski
Paweł Jodłowski
(Do odcięcia Miechowice)
26
Grupa A - Blokujacy
Lipiarz
Michał Lipiarz
(RISER Volley Team Jaworzno)
31
Grupa B - Blokujacy
Bartosiak
Arkadiusz Bartosiak
(Kadra Bobrek Bytom)
23
Grupa A - Bilans
Laskowski
Marcin Laskowski
(RISER Volley Team Jaworzno)
93
Grupa B - Bilans
Marny
Mirosław Marny
(Kadra Bobrek Bytom)
92

Aktualności

Pierwsza runda za nami!

14-02-2018 19:51 | Kursor

logo

W ostatni czwartek, “tłusty czwartek” zakończyliśmy zmagania w ramach pierwszej rundy sezonu zasadniczego RALS 2017/18. Wyniki minionej rywalizacji pozwoliły nam utworzyć z dwóch dotychczasowych grup, dwie nowe - “mistrzowską” (grupa C) oraz “spadkową” (grupa D). Po tych kilkunastu rozegranych meczach wiemy już mniej więcej kogo na co stać i kto ma aspiracje na to, aby zostać tegorocznym MISTRZEM RALS.

Jak już pewnie każdy z Was wie, początkowe 12 zespołów zgłoszonych do naszych rozgrywek zostało rozdzielonych na dwie grupy - A i B. Tam zostały rozegrane spotkania “każdy z każdym” - mecz i rewanż. Mimo, iż grupy zostały podzielone w drodze losowania, to wydaje się, że podział był dość sprawiedliwy i żadna z drużyn nie została poszkodowana. Przeanalizujmy więc co działo się podczas tej rundy oraz co czeka nas dalej, ale po kolei.

 

W grupie A rywalizowały ze sobą następujące drużyny:
RISER Volley Team Jaworzno

Auuu 3 LO

Będzińskie Tygrysy

Kadra Bobrek Bytom

TROLL TEAM

Volleybeer Team Katowice

 

Liderem tej grupy od początku do końca była drużyna Kadry Bobrek Bytom, która utrzymywała równy, wysoki poziom i konsekwentnie pokonywała każdego na swojej drodze w dwóch setach. Dopiero w ostatnim meczu uległa trzykrotnemu Mistrzowi RALS - RISER Volley Team Jaworzno, w trzy-setowym spotkaniu. Na drugim miejscu w tabeli uplasowała się właśnie drużyna Mistrza, która mimo wielu rotacji w składzie stara się utrzymywać swój poziom. Poza porażką z wcześniej wspomnianym zespołem, ulegli tylko raz w spotkaniu z Volleybeer Team Katowice, którzy debiutują w naszej lidze. To właśnie oni znajdują się na ostatnim miejscu premiowanym awansem do grupy mistrzowskiej. Na swoim koncie zapisali 4 porażki - 3 z zespołami wyżej notowanymi oraz walkowera z najmłodszą drużyną ligi - Auuu 3LO.  
Do walki o czołową “trójkę” miała ochotę przyłączyć się jeszcze jedna drużyna - Będzińskie Tygrysy, jednak powyżsi rywale byli dla nich za mocni. Zaś z drużynami uplasowanymi niżej w tabeli wygrywali bez problemu. Wszystkie swoje mecze kończyli w dwóch setach, czy to na swoją korzyść, czy na korzyść rywala. Grupę zamykają drużyny - Auuu 3LO oraz TROLL TEAM, które mimo braku doświadczenia takiego jak reszta rywali, dają z siebie wszystko na boisku i pokazują to co potrafią. Każdemu starali się stawić opór i po prostu cieszyć się grą. Bezpośrednia rywalizacja między tymi zespołami zakończyła się wynikiem 1:1.
Tak oto prezentuje się tabela grupy A: 

 

W grupie B zmierzyły się ze sobą drużyny:

RIKI-TIKI DZIKI

A.S.S.O. Będzin

AZS SUM KATOWICE

Chłopaki nie płaczą

K.S. Volley Katowice

Spiżowi Mocni

 

Grupa ta wydaje się być bardziej wyrównana, ponieważ trzy pierwsze zespoły mają od 33-31 punktów w tabeli, a jej ostateczny układ nie był zależał o ostatnich meczów rundy. Na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Wicemistrz z ubiegłego sezonu - RIKI-TIKI DZIKI. Na swoim koncie zapisali dwie porażki. Obu doznali w konfrontacji z nowymi drużynami: AZS ŚUM Katowice oraz Spiżowi Mocni. O ile pierwsza z nich nie powinna nikogo dziwić, o tyle druga była niemałą niespodzianką. Drugą pozycję w tabeli zajęła drużyna występująca już kilka lat w RALSie, która najwyższe miejsce zajęła w poprzednim sezonie - tuż za podium, czyli 4. K.S. Volley Katowice doznało trzech porażek - dwukrotnie z RIKI-TIKI oraz raz z Akademikami z ŚUMu. Wirtualne podium uzupełnili właśnie ligowi lekarze, czyli AZS ŚUM Katowice. Tak samo jak opisywani ich poprzednicy, przegrali zaledwie trzy mecze - po jednym z wyżej notowanymi drużynami oraz z A.S.S.O. Będzin, który również debiutuje w naszej lidze. Patrząc obiektywnie na te trzy drużyny z czystym sumieniem można powiedzieć, że w 100% zasłużyły na awans do grupy mistrzowskiej. Każda z nich prezentuje wysoki poziom, a w bezpośrednich starciach nigdy nie możemy być pewni przed spotkaniem kto wygra.

W dalszej części tabeli, czwarte i piąte miejsce zajmują kolejno A.S.S.O. Będzin i Spiżowi Mocni. Zespoły te dzielą tylko dwa punkty, oba mają na swoim koncie 4 zwycięstwa i 6 porażek. Wśród nich są po dwa zwycięstwa z ostatnią drużyną w tabeli, po jednym w meczach między sobą oraz po jednej niespodziance - zwycięstwach z drużynami z grupy mistrzowskiej. Obie ekipy miewają chwile naprawdę dobrej gry, jednak duże rotacje w składach powodują nieregularność i falowanie. Ostatnią już drużyną są “Chłopaki nie płaczą”, którzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu, jednak niejednokrotnie na to zwycięstwo już zasługiwali. Drużyna stworzona z różnych pokoleń, ma naprawdę duży potencjał i na pewno niejeden mecz w tym sezonie jeszcze wygra.

A tak oto prezentuje się tabela grupy B:

 

 

 

Tyle o tym co było, teraz to co przed nami. Tworzymy nowe grupy, jednak drużyny zabierają punkty zdobyte w starej grupie z przeciwnikami z nowej, żeby nie grać ciągle z tymi samymi.

Także teraz o tym jak w tym momencie, przed spotkaniami z drużynami z początkowo innych grup, prezentują się tabele grup C i D. Istotne porażki i zwycięstwa zostały opisane już wyżej, także zamiast zbędnego przedłużania tego tekstu, po prostu wstawię aktualne tabele. Oczywiście jeśli ktoś chce głębiej je przeanalizować, na naszej stronie internetowej wszystko znajdziecie.

 

 

 

W obu grupach matematyczną możliwość znalezienia się na pierwszym miejscu ma każda z drużyn. Przypominamy, grupie C - mistrzowskiej, drużyny walczą o znalezienie się w czwórce, która powalczy o medale. Półfinały zostaną rozegrane pomiędzy zespołami 1-4 oraz 2-3. Tym razem nie będzie to dwumecz, tylko jedno pełne spotkanie - do 3 wygranych setów. Finał i mecz o 3 miejsce zostaną rozegrane analogicznie. Drużyny z grupy D, powalczą o miejsca 7-12.

 

Dużo za nami, ale jeszcze więcej przed nami! Kolejne mecze już jutro. Przypominamy, zaczynamy drugą rundę od rozgrywek silniejszej grupy - grupy C.  


 

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

Siatkówka — Finały
Finały
Mecz o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno3:0Do odcięcia Miechowicewięcej»
(16-05-2019 20:30)
Mecz o miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(16-05-2019 19:00)
Siatkówka — Półfinały
Spotkania półfinałowe
:
Kadra Bobrek Bytom1:3Do odcięcia Miechowicewięcej»
(09-05-2019 19:00)
:
RISER Volley Team Jaworzno3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(09-05-2019 20:30)
Siatkówka — Finały
FINAŁ
Mecz o miejsce 1:
RIKI-TIKI DZIKI1:3Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(24-05-2018 20:30)
Mecz o miejsce 3:
RISER Volley Team Jaworzno3:0AZS SUM KATOWICEwięcej»
(24-05-2018 19:00)
Siatkówka — Finały
FINAŁY II
Finał o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno0:2RIKI-TIKI DZIKIwięcej»
(18-05-2017 20:00)
O miejsce 3:
K.S. Volley Katowice0:2Kadra Bobrek Bytomwięcej»
(18-05-2017 19:00)
Baraż o grę w 1. lidze:
RIKI-TIKI DZIKI1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(18-05-2017 21:00)
FINAŁY I
Finał o miejsce 1:
RIKI-TIKI DZIKI1:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(11-05-2017 20:00)
O miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom2:0K.S. Volley Katowicewięcej»
(11-05-2017 19:00)
Siatkówka — Runda finałowa
FINAŁ II
Finał o miejsce 1:
Helenka0:2RISER Volley Team Jaworznowięcej»
(19-05-2016 21:00)